facebook

Zapytaj Nas

 • Pola oznaczone * są wymagane!

Strona główna>Usługi>

Usługi powdrożeniowe

Usługi powdrożeniowe

12.12.2011

08:56

mariusz

 • Pakiety PLATINUM, GOLD, SILVER, BRONZE

  Przez usługi powdrożeniowe rozumiemy zestaw usług realizowanych dla naszych klientów po zakończeniu prac wdrożeniowych, a więc po odbiorze końcowym, gdy realizowany przez nas projekt informatyczny (portal lub strona WWW) jest gotowa do uruchomienia produkcyjnego w Internecie.

  Uważamy, że w biznesie każdy powinien koncentrować się na tym, co jest jego specjalizacją i obszarem kompetencji. Dlatego też rekomendujemy naszym klientom, aby skupiali się na ich podstawowej działalności i powierzyli nam zajmowanie się możliwie szerokim spektrum działań niezbędnych dla efektywnego funkcjonowania ich serwisów internetowych.

  Przygotowaliśmy dla naszych klientów cztery pakiety usług powdrożeniowych

  • Bronze
  • Silver
  • Gold
  • Platinum

  dedykowanych dla klientów o różnych oczekiwaniach – zarówno dla klientów chcących samodzielnie zajmować rozmaitymi aspektami funkcjonowania serwisu WWW jak i dla tych, którzy koncentrując się na własnym biznesie w większym stopniu decydują się na outsourcing.

  Zakres usług w poszczególnych pakietach może ulegać zmianom tak, aby dostosować go do indywidualnych oczekiwań każdego klienta. Zapraszamy do kontaktu.

  Pakiet BRONZE

  Jest to podstawowy zakres usług niezbędnych dla utrzymania i prawidłowego funkcjonowania serwisu WWW. Pakiet BRONZE dedykowany jest dla firm pragnących utrzymywać w Internecie stronę jako swoją wizytówkę i nie planują częstych zmian treści na stronie.

  W zakresie Pakietu BRONZE zapewniamy:

  • Hosting domeny,
  • Hosting zarządzany serwisu WWW,
  • Gwarancję na prawidłowe funkcjonowanie oprogramowania strony WWW wykonanej przez nas na platformie CMSMAX,
  • Serwis oprogramowania wykonanej przez nas strony WWW z czasem reakcji 4 godziny robocze,
  • Opiekę autorską, w tym aktualizacje do nowszych wersji, oprogramowania strony WWW wykonanej na naszym systemie CMSMAX.

  W przeciwieństwie do typowych ofert hostingu, w których klient otrzymuje dostęp do określonej infrastruktury i musi samodzielnie zajmować się administrowaniem swoim serwisem, my oferujemy hosting zarządzany, to znaczy:

  • udostępniamy infrastrukturę w postaci serwera i przestrzeni dyskowej oraz łącza internetowego,
  • zapewniamy instalację właściwego środowiska i oprogramowania do prawidłowego funkcjonowania serwisu,
  • zapewniamy tworzenie kopii zapasowych (back-up),
  • zapewniamy uruchamianie serwisu na serwerze zapasowym (w razie awarii serwera podstawowego),
  • realizujemy odtwarzanie serwisu w razie awarii lub utarty danych np. w wyniku awarii sprzętu lub błędu redaktora po stronie klienta,
  • odtwarzamy serwis z poprzednich wersji na życzenie klienta,
  • zapewniamy stały monitoring infrastruktury i administrowanie zarówno infrastrukturą, jak i oprogramowaniem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania serwisu.

  Pakiet SILVER

  Jest to rozszerzony zakres usług niezbędnych dla utrzymania i prawidłowego funkcjonowania serwisu WWW. Pakiet SILVER dedykowany jest dla firm pragnących utrzymywać w Internecie stronę jako aktywne wsparcie swojego biznesu i aktywnie dokonujący zmian treści na stronie.

  W zakresie Pakietu SILVER zapewniamy:

  • Korzystanie z panelu redakcyjnego CMS (Content Management System) w zakresie głównych funkcji zarządzania treścią:
   1. Artykuły
   2. Newsy
   3. Newsletter
   4. Galeria zdjęć
  • Help Desk w postaci pomocy eksploatacyjnej udzielanej przez email i telefonicznie w godzinach pracy naszej firmy z czasem reakcji 4 godziny robocze,
  • Okresowy – raz na kwartał – krótki raport na temat strony WWW zawierający ocenę strony pod kątem:
   1. Odwiedzalności strony (na podstawie Google Analytics)
   2. Przyjazność dla Google
   3. Atrakcyjności dla internautów

   i zawierający rekomendacje prowadzące do wzrostu w/w aspektów atrakcyjności strony.

  oraz pełen zakres Pakietu BRONZE.

  Pakiet GOLD

  Jest to zaawansowany zakres usług niezbędnych dla utrzymania i prawidłowego funkcjonowania serwisu WWW. Pakiet GOLD dedykowany jest dla firm wykorzystujących stronę WWW jako ważny kanał komunikacji z potencjalnymi i bieżącymi klientami.

  W zakresie Pakietu GOLD zapewniamy:

  • Korzystanie z panelu redakcyjnego CMS (Content Management System) w zakresie poszerzonej funkcjonalności zarządzania treścią, np.:
   1. Galeria multimedialna z odtwarzaczem on-line na stronie WWW
   2. Kalendarz
   3. Umawianie / rezerwacja wizyt on-line
   4. Pytania do ... (FAQ)
  • Redakcja graficzna i wysyłka elektronicznego newslettera raz na kwartał
  • Hot Line w postaci pomocy eksploatacyjnej udzielanej emailowo i telefonicznie w godzinach pracy naszej firmy z czasem reakcji „od ręki”,
  • Budżet w postaci 1 godziny pracy webmastera lub programisty miesięcznie na prace związane z obróbką materiału graficznego lub multimedialnego do wstawienia na stronę WWW,
  • Okresowy – raz na rok – raport na temat strony WWW zawierający ocenę strony pod kątem
   1. Zgodności z najnowszymi trendami w Internecie
   2. Zgodności z celami biznesowymi klienta
   3. Przyjazności dla Google (raport pogłębiony)
   4. Atrakcyjności dla internautów (raport pogłębiony)

   i zawierający rekomendacje prowadzące do wzrostu w/w aspektów atrakcyjności i użyteczności strony,

  • Zmianę (odświeżenie) wizerunku strony WWW raz na dwa lata,

  oraz pełen zakres Pakietu SILVER.

  Pakiet PLATINUM

  Jest to najszerszy zakres usług niezbędnych dla utrzymania i prawidłowego funkcjonowania serwisu WWW. Pakiet PATINUM dedykowany jest dla wymagających firm oczekujących mocnego wsparcia z naszej strony w celu najbardziej efektywnego wykorzystania strony WWW jako ważnego kanału pozyskiwania klientów oraz do komunikacji z potencjalnymi i bieżącymi klientami.

  W zakresie Pakietu PLATINUM zapewniamy:

  • Doradztwo w zakresie:
   1. optymalizacji architektury informacji na stronie WWW,
   2. utrzymania przyjazności strony dla Google (poprzez właściwe redagowanie nowych treści),
   3. pozycjonowania naturalnego strony WWW w Google,
   4. optymalizacji nawigacji,
   5. wykorzystania strony WWW dla pozyskiwania nowych klientów lub budowania lojalności klientów,

   realizowane w postaci spotkań warsztatowych lub telekonferencji 2 razy do roku,

  • Prowadzenie kampanii Google AdWords (do 5 fraz),
  • Kreacja i wymiana banera wizerunkowego na stronie głównej serwisu WWW co dwa miesiące,
  • Wprowadzanie na stronę WWW wizerunkowych elementów dekoracyjnych w okresie Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Wielkiej Nocy oraz w rocznicę działalności Państwa firmy,
  • Budżet w postaci 2 godzin pracy copywritera i /lub webmastera miesięcznie na prace związane z zarządzaniem treściami na stronie WWW,
  • Zmianę (odświeżenie) wizerunku strony WWW co roku,
  • Zapewnienie redundancji infrastruktury i ciągłości przetwarzania,
  • Skalowanie infrastruktury do zmieniających się wymagań wydajnościowych,

  oraz pełen zakres Pakietu GOLD.

 • Odświeżanie wizerunku strony WWW

  Wiele stron w Internecie nie zmienia swojego wizerunku przez długi okres czasu i zmiana wyglądu wiąże się najczęściej ze zmianą dostawcy i całej strony. Takie radykalne podejście może mieć negatywne skutki.

  Warto pamiętać, że w obecnych czasach wartość strony mierzona jest pozycją strony w wynikach wyszukiwania oraz ilością i jakością odwiedzin. Google najwyżej ocenia strony, w których następują ciągłe, niewielkie zmiany treści, zwłaszcza, gdy treści są pisane i tworzone „pod Google”. Drugim ważnym czynnikiem jest ciągłość funkcjonowania strony w czasie. Google „nie lubią” zmiany adresów zaindeksowanych stron i podstron. W wyniku zmian „rewolucyjnych” można stracić dorobek indeksacyjny wielu lat, a odbudowanie utraconych pozycji jest czasochłonne i kosztotwórcze.

  Chcemy zapewnić naszym klientom obie rzeczy naraz, a więc zmianę wizerunku (nawet wizualnie radykalną) i utrzymanie "dorobku" w Google.

  Jest to możliwe dzięki usłudze odświeżenia wizerunku przez zaprojektowanie nowej kreacji graficznej dla strony i takie jej zaimplementowanie na stronie, aby dla Google nie zmieniły się kluczowe parametry, zaś zmiana była zakwalifikowana przez Google jako element pozytywnego budowania wartościowych treści.

  Oferujemy naszym klientom nie tylko usługę w zakresie kreacji i webmasteringu, ale też doradztwo jak wykorzystać tę zmianę dla wzmocnienia naturalnego pozycjonowania strony i uatrakcyjnienia serwisu dla internautów.

  Kolejnym ważnym czynnikiem przemawiającym na korzyść odświeżenia zamiast zmiany strony są koszty. Nasz CMSMAX posiada funkcjonalność i mechanizmy wspierające proces zmiany projektu graficznego. Wykorzystujemy treści, które były zgromadzone w starej wersji strony WWW i nie ma kosztu migracji danych. Nie musi ulec zmianie adres IP strony, a więc nie straty czasu na propagację nowego adresu. W wielu przypadkach możemy wykorzystać strukturę treści starego serwisu i nie ma pracochłonnego tworzenia całego serwisu „od zera”.

  Widzimy potrzebę i wartość okresowego odświeżania wizerunku strony naszych klientów i w pakiecie usług powdrożeniowych począwszy od pakietu GOLD zapewniamy okresową zmianę wizerunku jako standard w budżecie.

  Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą zarządzania treściami stron WWW oraz pakietami usług powdrożeniowych PLATINUM, GOLD, SILVER, BRONZE i zapraszamy do rozmowy z nami na temat zakresu usług, który będzie Państwu najbardziej odpowiadał.

 • Zarządzanie treściami stron WWW

  Oferujemy usługi zarządzania treściami stron WWW w następującym zakresie:

  • Kreacja i wdrożenie grafik na stronę WWW
   1. Banery
   2. Butony
   3. Elementy wizerunkowe (logotypy, litery i teksty graficzne, symbole itp.)
   4. Elementy reklamowe (grafiki, tła, wypełnienia itp.)

   jako elementy stałe strony lub lightboxy

  • Kreacja, postprodukcja i wdrożenie elementów multimedialnych na stronę WWW
   1. Banery animowane
   2. Slidery
   3. Filmy
  • Obróbka zdjęć oraz ich optymalizacja,
  • Obróbka filmów (w tym optymalizacja i zmiany formatów i kodeków),
  • Pisanie tekstów (copywriting),
  • Optymalizacja tekstów pod Google,
  • Optymalizacja treści nietekstowych pod Google,
  • Wstawianie tekstów, plików i elementów graficznych, multimedialnych oraz innych treści na strony WWW (materiału dostarczanego przez klienta),
  • Modyfikacje szablonów stron,
  • Modyfikacje CSS-ów,
  • Rozbudowa serwisów WWW,
  • Tworzenie mini-site’ów do stron WWW,
  • Tworzenie landingpages dla stron WWW (np. dedykowanych stron produktowych),
  • Tworzenie wersji dla niepełnosprawnych,
  • Tworzenie wersji dla urządzeń mobilnych,
  • Tworzenie i obsługa galerii zdjęć,
  • Tworzenie i obsługa galerii multimedialnych.

  Wielu klientów nie dokonuje odpowiednio często wprowadzania nowych treści na swoje strony, co skutkuje spadkiem atrakcyjności strony, spadkiem pozycji w Google i spadkiem ilości i jakości odwiedzin na stronie.

  Outsourcing nawet części prac związanych z zarządzaniem treściami może być doskonałym kompromisem pomiędzy własnymi możliwościami, kosztami i efektami posiadania strony WWW, która wspiera biznes klienta.

  Zapraszamy do rozmowy z nami na temat zakresu, jaki może Państwa interesować i potencjalnego zwrotu z takiej inwestycji.

 • Google Analytics

  Google Analytics jest internetowym narzędziem do analizy statystyk serwisów WWW, udostępnianym przez firmę Google.

  Potężne narzędzie, jakim jest Google Analytics pozwala na dokładne śledzenie nie tylko odwiedzin strony, ale również słów kluczowych, po których Internauta może łatwiej odnaleźć nasz serwis WWW w Internecie. Dokładne i wnikliwe obserwacje pozwalają na określenia popularności poszczególnych podstron oraz sprawdzenie czy nasz serwis WWW dobrze pozycjonuje się w wyszukiwarce Google.

  Obecnie system dostępny jest dla każdej osoby posiadającej konto w Google.

  Usługa jest darmowa dla użytkowników, których witryny są odwiedzane miesięcznie nie więcej niż 5 milionów razy. Jeśli użytkownik korzysta z usługi Google AdWords może być zwolniony z opłat bez limitu odsłon witryny.

  Google Analytics instalowany jest na stronie www przez wklejenie fragmentu kodu JavaScript.

   

  Główne funkcjonalności Google Analytics:

  • generowanie około 80 rodzajów raportów związanych ze zbieraniem danych dotyczących ruchu internetowego, wskaźników konwersji i ROI,
  • możliwość tworzenia segmentów użytkowników według źródła ruchu lub zachowania w serwisie,
  • eksportowanie raportów w kilku formatach (m.in. CSV, oraz XML);
  • łatwe integrowanie konta z kontami AdWords,
  • interfejs w języku polskim
  • jednoczesne zbieranie danych z nieograniczonej liczby stron internetowych (jedynym ograniczeniem jest limit 5 milionów odsłon na miesiąc dla osób, które nie korzystają z programu AdWords).

  Do każdej stworzonej przez nas strony WWW dołączamy statystyki Google Analytics i w razie chęci samodzielnego monitorowania odwiedzin strony, przekazujemy klientowi dostęp do panelu administracyjnego Google Analytics.

  Oferujemy podstawowe szkolenie z obsługi Google Analytics.

Maxus Net Communications Sp. z o.o.
02-796 Warszawa, ul. Zaruby 9 m. 49
tel. (+48 22) 6490579, 4233831, 4233832 faks: (+48 22) 649 38 07
email: kontakt@maxus.com.pl