facebook

Zapytaj Nas

 • Pola oznaczone * są wymagane!

Strona główna>Technologie>

CMS

CMS

08.12.2011

09:05

mariusz

 • CMSMAX - informacje ogólne

  Jest już standardem fakt, iż nowo tworzone strony WWW są wyposażone w system CMS, czyli system umożliwiający tworzenie oraz edycję treści na stronie.

  Autorski system CMSMAX łączy w sobie dwie bardzo ważne możliwości:

  • pozwala webmasterom (osobom profesjonalnie zajmującym się tworzeniem stron) na szybkie tworzenie szablonów i arkuszy styli CSS,
  • jednocześnie pozwalając osobom bez wiedzy informatycznej i znajomości języka html na bardzo prostą i intuicyjną edycję treści.

  CMSMAX charakteryzuje się łatwością rozbudowy struktury tworzonego w nim serwisu poprzez dodanie nowych stron, produktów, bądź innych multimediów (galerie zdjęć, filmy, mapy Google) wzbogacających atrakcyjność i funkcjonalność strony. Umożliwia nadawanie uprawnień dostępu do wybranych elementów serwisu osobom odpowiedzialnym za redagowanie treści, bądź innych elementów funkcjonalnych strony. CMSMAX pozwala zaoszczędzić czas i zmniejszyć koszty związane z aktualizacją serwisu dzięki możliwości ustawienia daty publikacji treści aktualności, bądź innych materiałów bez konieczności angażowania w proces aktualizacji wykonawcy strony.

  System CMSMAX jest stale rozwijany i dostosowywany do potrzeb i wymagań zgłaszanych przez naszych klientów. Dzięki aktualizacjom nieodpłatnie udostępniamy nowe rozwiązania funkcjonalne rozszerzające możliwości naszego autorskiego systemu CMSMAX.

 • Zarządzanie stroną

   

  Zarządzanie treściami

  Ważnym elementem współczesnych stron internetowych jest ich sposób zarządzania treścią, który pozwala na szybką i prostą aktualizację serwisu. Nasi Klienci mają do swojej dyspozycji narzędzie ułatwiające wprowadzanie zmian na stronie bez zagłębiania się w techniczną część serwisu. Prosty w obsłudze interfejs użytkownika przypominający wyglądem popularne aplikacje pozwala na swobodne wprowadzanie treści i prezentację jej w czasie rzeczywistym.

   

  Menu i mapa

  Kreator struktury drzewa strony „Menu i mapa” w prosty i intuicyjny sposób pozwala rozbudowywać serwis o nowe strony, na podstawie których budowane jest dynamiczne menu wykorzystywane w nawigacji po serwisie. Prosta i czytelna jego prezentacja gwarantuje łatwy dostęp do edycji poszczególnych stron, bądź też umożliwia ich przemieszczanie. Dodatkowo kreator „Menu i mapa” umożliwia ukrycie pojedynczych stron w menu, oraz ich całkowite wyłączenie, bądź też usunięcie.

   

  Edytor tekstów

  Edytor typu WYSIWYG, (what you see is what you get), czyli widzimy tekst w takiej formie w jakiej będzie umieszczony na stronie. Umożliwia wprowadzanie tekstów, grafik, tabel, hiperłączy do stron i pików, obiektów Flash, filmów, oraz innych elementów służących budowaniu zawartości treści strony. Jego interfejs jest podobny do wielu innych popularnych edytorów tekstu, co znacznie ułatwia i skraca proces wprowadzania informacji na stronę.

   

  Publikacja / play lista filmów

  CMS pozwala na dodawanie oraz publikację plików filmowych w treściach serwisu WWW. Wyświetlając odtwarzacz filmów w dowolnie wybranym miejscu w serwisie WWW możemy zwiększać atrakcyjność poszczególnych sekcji merytorycznych serwisu o przekaz multimedialny. System pozwala również na publikowanie odtwarzacza wraz z play listą dodanych filmów.

   

  Edytor szablonów

  Moduł odpowiedzialny za wyświetlanie struktury wizualnej strony z podziałem na miejsca w których możliwe jest wstawianie treści, grafik, menu, bądź innych mechanizmów rozszerzających działanie strony. Każdy szablon może spełniać inną funkcję i może być przystosowany do wyświetlania innej zawartości strony jak np.: strona prezentująca listę wyników wyszukiwarki, stronę zawierającą galerię zdjęć, bądź też stronę prezentującą aktualne wiadomości itp.

 • Integracja z BIP

  bipNasi klienci posiadający jednocześnie dwa systemy ( BIP oraz CMS ) mają możliwość prezentowania treści znajdujących się w systemie BIP na stronach serwisu WWW opartego o nasz system CMS.

 • Moduły podstawowe CMSMAX

   

  Wiadomości

  System prezentacji wiadomości pozwoli użytkownikowi szybko zamieścić ważne informacje na stronie WWW, dzięki czemu zwiększy się atrakcyjność serwisu wśród internautów. System pozwala na wcześniejsze przygotowanie treści i określenie daty rozpoczęcia publikacji, dając duże możliwości w planowaniu ich publikacji.

   

  Galeria zdjęć

  Funkcjonalna galeria z możliwością publikowania wielu zdjęć naraz ułatwia prace oraz oszczędza czas aktualizowania serwisu. Możliwość segregowania zamieszczanych zdjęć w kategorie pozwala zachować porządek w prezentacji większej ilości zdjęć. Prosty system zamieszczania galerii wraz z aktualnościami oraz dodawanie opisów zdjęć zapewnia kompletność informacji oraz swobodę i elastyczność w publikacji poszczególnych galerii.

   

  Newsletter

  System informowania użytkowników poprzez wiadomość email, którą można redagować i następnie rozsyłać poprzez mechanizm korespondencji seryjnej na adresy e-mail subskrybentów. Pozwala informować internautów zapisanych na listę subskrybentów np. o nowej ofercie, ciekawych wydarzeniach lub o zmianach na stronie WWW. Daje również możliwość promocji firmy wśród wprowadzonych do bazy systemu adresów e-mail.

   

  Mapa interaktywna

  Integracje serwisu z aplikacją Google Maps pozwala na prezentowanie grup lokalizacji (np. restauracje, oddziały banków itp. ). Na podstawie wprowadzonego adresu generowane są współrzędne geograficzne dzięki którym w odpowiednim miejscu umieszczone są tzw. „pineski”. Podział na kategorie umożliwia tworzenie wielu różnych grup.

   

  Formularze

  Formularze służą do przesyłania informacji, które następnie w postaci wiadomości e-mail zostają wysłane na określony adres. Najczęściej tworzy się formularze kontaktowe, ankiety oraz zapytanie różnego rodzaju. Jednak możliwości tego rozwiązania są o wiele większe. Odpowiednie dobranie typów pól formularza pozwala na otrzymywanie informacji w przystępny sposób.

 • Moduły dodatkowe CMSMAX

  Kalendarz wydarzeń

  Kalendarz wydarzeń umożliwia publikowanie wydarzeń, takich jak np. wydarzenia biznesowe, spotkania, szkolenia, konferencje lub daty premier produktów. Prezentacja wydarzeń w postaci kalendarza zapewnia przejrzyste zamieszczanie określonych wiadomości dla każdego dnia miesiąca.

   

  Rezerwacja wizyty / spotkania

  System rezerwacji wizyt oferuje przejrzysty kalendarz dostępności zasobów i usług i umożliwia internautom dokonanie rezerwacji np. spotkań, wizyt – np. u lekarza , sal lub stolików w restauracji, itp. W określonych terminach (dni i godziny).

   

  Pytania do...

  Aplikacja pozwala na zamieszczenie na stronie WWW formularza, który umożliwia internautom zadawanie pytań. Wysłane w ten sposób informacje trafiają do panelu administracyjnego. Administrator może zweryfikować pytania np. pod kątem zgodności formalnej z regulaminem i przekazać je do osoby odpowiadającej. Pytania i odpowiedzi na pytania są następnie publikowane na stronie WWW.

   

  Księga gości

  Aplikacja, która za pomocą prostego formularza umożliwia odwiedzającym serwis WWW pozostawienia swoich uwag dotyczących funkcjonowania strony, przesłania wiadomości, pozdrowień, itp. w księdze gości. Po weryfikacji wpisów np. pod kątem zgodności formalnej z regulaminem administrator może opublikować go na stronie.

   

  Tablica ogłoszeń

  Aplikacja pozwalająca internautom na umieszczanie treści własnych ogłoszeń (podobnie jak ogłoszenia drobne w prasie) i umożliwiająca publikację ich w serwisie WWW. Ogłoszenia mogą być pogrupowane w kategorie. Do ogłoszenia można załączać zdjęcia, lub inne grafiki związane z zamieszczanym ogłoszeniem. Dodane za pomocą formularza ogłoszenia po weryfikacji przez moderatora są publikowane na stronie prezentującej tablicę ogłoszeń.

   

  Baza firm

  Aplikacja służy do prezentowania w serwisie WWW wizytówek innych firm. Pozwala na zamieszczenie wizytówki za pomocą prostego formularza. Posiada możliwość dodania załączników typu DOC, PDF lub TXT oraz zdjęć, które dla poszczególnego wpisu stworzą mini galerie. Po weryfikacji przez moderatora wizytówki są publikowane na stronie prezentującej bazę firm.

Maxus Net Communications Sp. z o.o.
02-796 Warszawa, ul. Zaruby 9 m. 49
tel. (+48 22) 6490579, 4233831, 4233832 faks: (+48 22) 649 38 07
email: kontakt@maxus.com.pl